Dlaczego zwierzak wydziela czasami specyficzny zapach? Co może pomóc go zneutralizować?

Dlaczego zwierzak wydziela czasami specyficzny zapach? Co może pomóc go zneutralizować?

Dlaczego zwierzak wydziela czasami specyficzny zapach? Co może pomóc go zneutralizować?

Psy i koty to najpopularniejsze zwierzęta domowe, które większość z nas traktuje jak pełnoprawnych członków rodziny. Niestety, zdarza się, że w różnych sytuacjach pupile te wydzielają specyficzną i nieprzyjemną woń. Dlaczego tak się  dzieje i jakich metod usuwania zapachu zwierząt spróbować? Dowiedz się, dzięki naszemu artykułowi.

Mocno wyczuwalny zapach psa – skąd się bierze? Neutralizator zapachu psa

Pies może intensywniej pachnieć, gdy jego sierść zmoczy się np. podczas spaceru w deszczu. Mieszanka błota i wilgoci sprawia, że unosząca się woń jest mocno wyczuwalna i niezbyt przyjemna. Problem intensywnego zapachu psa niekiedy wynika też z niewłaściwej diety obfitującej w zbyt dużą ilość białka. Brzydki zapach, jaki roztacza pupil, może być oznaką chorób, szczególnie w przypadku starszych psów, które częściej podupadają na zdrowiu. Warto skonsultować się z lekarzem weterynarii, zwłaszcza jeśli zauważymy inne, niepokojące objawy, jak np. nadmierne drapanie, saneczkowanie, posikiwanie, apatię. Źródłem problemu może być także niewłaściwa pielęgnacja czworonoga (np. brak regularnych kąpieli, czyszczenia uszu).

 

Usuwanie zapachu zwierząt domowych warto rozpocząć od gruntownych porządków w domu. Należy wyprać wszystkie posłania, koce, legowiska i dywany, na których lubi odpoczywać pies. Następnie warto wywietrzyć pomieszczenia w domu (rekomendujemy, aby robić to kilka razy w ciągu dnia np. rano i wieczorem). Dobrym rozwiązaniem są też specjalne świece dla zwierząt, które niwelują przykre zapachy, roztaczając we wnętrzach przyjemną woń. Neutralizatory zapachu psa w formie świecy są przyjazne dla wszystkich domowników, pozostawiają miły aromat i fantastycznie relaksują. Co ważne, nie uprzykrzają życia pupilom, w przeciwieństwie do wielu chemicznych pochłaniaczy zapachów zwierząt. Nasze świece dla psów Mascota są wykonane w 100% z naturalnego wosku sojowego, posiadają drewniany knot, nie zawierają ftalanów, parabenów, barwników i są produkowane w Polsce.

Intensywny zapach kota – przyczyny przykrej woni. Neutralizator zapachu kota

Brzydki zapach kota może być oznaką problemów zdrowotnych np. infekcji dróg moczowych. Nieprzyjemny zapach z pyszczka często sygnalizuje problemy z trawieniem lub choroby przyzębia. Odpychająca woń może świadczyć o tym, że pupil w czymś się wytarzał, zwłaszcza jeśli gołym okiem widać, iż lśniące dotąd futerko jest w wielu miejscach zabrudzone. W przypadku pojawienia się „intruza” w domu kot może znaczyć teren wydzieliną składającą się z mieszaniny moczu i kocich feromonów. 

 

Jak rozwiązać problem uciążliwej woni? Jeśli podejrzewamy kłopoty ze zdrowiem u kota, podobnie, jak u psa, nie należy zwlekać z wizytą u lekarza weterynarii. Podobnie, jak w przypadku psa, warto dokładnie posprzątać dom, wyczyścić kocie legowiska i wywietrzyć pomieszczenia. Również i tutaj doskonale sprawdzą się nasze świece zapachowe neutralizujące zapach zwierząt z drewnianym knotem. Ważne, aby te naturalne produkty paliły się przynajmniej przez 2 h. Sojowe świece dla kotów o słodkim lub orzeźwiającym zapachu nie tylko usuną męczący odór, ale dzięki naturalnemu światłu, wprowadzą do wnętrza miły nastrój. Ze względu na prosty i zarazem elegancki wygląd, będą pasować zarówno do klasycznych jak i jak nowoczesnych pomieszczeń, stanowiąc praktyczny i stylowy dodatek.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z naszym asortymentem produktowym, oferujemy szeroki wybór świec dla psów, kotów oraz małych zwierząt (gryzoni).

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź