Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu psa?

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu psa?

Dlaczego zwierzęca sierść śmierdzi?

Sierść śmierdzi, gdy pies zmoknie podczas spaceru. Oczywiście mieszanina błota i wody to nie jedyna przyczyna nieprzyjemnego zapachu sierści pupila. Inna czynnik sprawczy, to nieprawidłowa praca gruczołów łojowych, które pokrywają skórę zwierzęcia. Nadprodukcja sebum (tłusta wydzielina) sprawia, że pies, mówiąc potocznie – śmierdzi. Zjawisko to może nasilać się zimą, gdy panuje okres grzewczy (w mocno ogrzewanym pomieszczeniu wydzielina jest jeszcze bardziej wyczuwalna). Smród sierści może być też reakcją zwierzęcia na silny stres, jaki przeżywa np. w związku z problemami behawioralnymi, czy pojawieniem się innego psa lub kota w domu.

 

Zwierzęca sierść może wydzielać nieprzyjemną woń również wtedy, gdy w nieodpowiedni sposób karmimy czworonoga. Niedobór składników mineralnych i witamin może objawiać się przykrym zapachem pupila. W wielu przypadkach smród ma związek z wytarzaniem się psa w odchodach zwierzyny lub padlinie podczas spaceru. W ten sposób czworonóg maskuje swój własny zapach (to pierwotny nawyk po przodkach), co ułatwia mu „polowanie”.

 

Nieprzyjemny zapach psa niekiedy świadczy też o stanach chorobowych. Jeśli oprócz przykrej woni, pupil jest ospały, nie ma apetytu, zachowuje się inaczej, niż zwykle, warto niezwłocznie udać się do lekarza weterynarii, który postawi odpowiednią diagnozę.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach psa?

Jak pozbyć się intensywnego zapachu psiej sierści? Z pewnością warto wykąpać psa, używając szamponu dedykowanego dla zwierząt, a także  wyprać legowisko i kocyki milusińskiego. Warto też przyjrzeć się diecie czworonoga, dobrą opcją może okazać się zmiana karmy (najlepiej po wcześniejszej konsultacji z weterynarzem). Co jeszcze zrobić, aby znów móc swobodnie oddychać w domowych wnętrzach?

Najprostszym rozwiązaniem mogą okazać się świece dla psów wyprodukowane w 100% z naturalnego wosku sojowego. To bezpieczne i atestowane produkty (NIZP-PZH), które nie wpływają na zdrowie zwierząt ani domowników. Zaczynają działać po około 2 godzinach od odpalenia drewnianego knota, a iskrzący się płomień dostarcza dodatkowych doznań słuchowych. W odróżnieniu od środków w aerozolu świece dla psów nie pozostawiają plam. Nie parabenów, ftalanów i barwników ani innych substancji chemicznych. Neutralizują nie tylko przykrą woń sierści, ale też moczu, wymiocin, czy innych wydzielin, pozostawiając we wnętrzu przyjemne uczucie świeżości. Eleganckie, proste szklane opakowanie sprawia, że mogą stanowić idealny upominek dla każdego psiarza.

Zastanawiasz się, gdzie można kupić świece dla psów z wosku sojowego? Tego typu pochłaniacz zapachów zwierząt dostępny w sklepie mascota.pl

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź