Świece zapachowe przyjazne dla zwierząt

Świece zapachowe przyjazne dla zwierząt

Zapach sierści psa, kota lub innego domowego zwierzątka bywa bardzo nieprzyjemny. Niektórzy właściciele przyzwyczajają się do takiej woni i później już w ogóle jej nie czują lub nie zwracają na niej najmniejszej uwagi. Jednak nie wszyscy domownicy są w stanie zaakceptować zapach zwierzęcia, mimo upływu czasu nadal im może przeszkadzać. Podobnie jest w przypadku gości, którzy pojawiają się w danym mieszkaniu lub domu od czasu do czasu. Dla nich taka woń zawsze będzie niemiła, tym bardziej, jeśli nie posiadają własnych zwierząt. Uciążliwy bywa nie tylko zapach futra, ale i moczu, zwłaszcza kociego. Zapach tego rodzaju jest wyjątkowo nieprzyjemny i utrzymuje się w pomieszczeniach nawet przez kilka miesięcy. Ponadto taka woń jest doskonale wyczuwalna już po otwarciu drzwi i nie zmieni tego nawet bardzo dokładne oraz regularne sprzątanie całego domu. Właśnie dlatego wielu posiadaczy psów, kotów i nie tylko stara się wyeliminować zwierzęce zapachy. Jednak nie jest to nic prostego. Początkowo stosuje się zwykle pewne domowe sposoby, które polegają na zastosowaniu odświeżacza powietrza, dezodorantu o silnym zapachu lub zawieszek zapachowych. Takie rozwiązanie działa jedynie chwilowo - niekiedy niweluje przykry zapach przez krótki okres czasu, innym razem nie ukrywa niemiłej woni, a miesza się z nią i tym sposobem powstaje nowe połączenie zapachowe, które także jest uciążliwe, nawet bardziej niż wcześniej. Ponadto powyższe rozwiązania nie likwidują całkowicie problemu, a tylko go ukrywają. Kiedy przestają działać - nieprzyjemna woń wraca. W przypadku kociego moczu odświeżacze i dezodoranty nie są w stanie nawet zakamuflować problemu. Istnieją jednak sposoby, które są skuteczne i które całkowicie usuwają zapach zwierzęcej sierści oraz moczu.

Uciążliwy zapach sierści - skąd się bierze?

Dlaczego zapach zwierzęcego futra jest taki uciążliwy? Każde zwierzę ma swój charakterystyczny zapach, tyczy się to zarówno psów, kotów, jak i innych zwierząt, nie tylko takich, które posiadają sierść. Dla wielu osób zapach ten jest nieprzyjemny, a nawet wyjątkowo uciążliwy. Ponadto psie futro wydziela silniejsze zapachy również wtedy, kiedy zmoknie lub gdy zwierzak wytarza się na zewnątrz w trawie czy różnych brudach. Nierzadko czworonogi tarzają się również w odchodach innych zwierząt. Taka woń jest nie do zniesienia. Wszystko z czym futro psa ma kontakt przejmuje uciążliwy zapach. Skąd on się bierze?

Za zapach psiego lub kociego futra odpowiada wydzielina gruczołów łojowych, czyli sebum. To substancja, która chroni skórę zwierzęcia przed wysuszeniem, a jego sierść przed wilgocią i wodą. Zwierzęca woń stanowi pewien rodzaj komunikacji - informuje inne zwierzęta na przykład o płci naszego psa lub kota. Koci zapach przenoszony za pomocą ocierania się na ludzi i rzeczy to także informacja dla innych zwierząt, że dane przedmioty „należą” do kota. Warto również zauważyć, że na zapach zwierzęcia wpływa jego dieta, stan zdrowia, pielęgnacja sierści czy wiek.

Jak radzić sobie z zapachem futra w domu?

Jeśli pies załatwia się w domu, a kot poza kuwetą należy znaleźć przyczynę tego zjawiska (stres, choroba, złe wychowanie) i zlikwidować ją bądź zaakceptować w przypadku podeszłego wieku zwierzęcia. Inaczej jest, gdy chodzi o zapach sierści. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu futra należy odpowiednio pielęgnować sierść (zarówno szczotkować ją regularnie, jak i myć co jakiś czas), nie pozwalać zwierzętom przesiadywać na meblach, takich jak dywan, kanapa czy łóżko, a także regularnie sprzątać oraz usuwać futro, które zwierze gubi. Warto zastosować także zapachowe świecie.

Świece zapachowe dla zwierząt

W przypadku nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu, którego powodem jest futro, pot lub mocz zwierzęcia - warto zastosować specjalne świecie zapachowe dla zwierząt, które można zakupić na przykład na https://mascota.pl/. Takie świece skutecznie neutralizują zwierzęcą woń i wypełniają pomieszczenia przyjemnym i delikatnym zapachem. To także bardzo estetyczne rozwiązanie, które sprawdzi się doskonale w każdym wnętrzu. Zaleca się, aby świeca zapachowa dla zwierząt paliła się co najmniej dwie godziny każdego dnia. Taka świeca jest w stanie usunąć do 99% nieprzyjemnego zapachu i może się palić nawet 50 godzin, co oznacza, że jedną można stosować nawet przez miesiąc. Świece dla zwierząt są wykonane wyłącznie z naturalnych składników, palą się małym, ale skrzącym się płomieniem. Dzięki zastosowaniu drewnianego knota paląca się świeczka brzmi jak palące się drewno w kominku, co wpływa na ludzi relaksująco.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź