Świeca parafinowa czy świeca sojowa ?

Świeca parafinowa czy świeca sojowa ?

Świeca zapachowa jest idealnym i oryginalnym dodatkiem do każdego wnętrza domu. Praktyczny dodatek do wspólnego czasu z rodziną i ukochanym zwierzakiem.

Dom wypełniony niepowtarzalnym zapachem staje się bardziej przytulny dla jej mieszkańców i przywołuje na myśl miłe skojarzenia. 

Jak wybrać odpowiednią świeczkę zapachową do domu ? 

Decydując się na zakup bierzemy pod uwagę skład czyli jakość, zapach i wygląd świeczki.

Na rynku możemy spotkać dwa popularne składniki świec zapachowych wosk sojowy i wosk parafinowy. 

Czym jest parafina ?

Świeca parafinowa jest najpopularniejszym składnikiem wykorzystany do produkcji świec zapachowych. 

Świeca parafinowa jest łatwo dostępna, tania ale posiada kilka zagrożeń dla otoczenia. 

Parafina uzyskiwana jest w procesie przetwarzania destylacji ropy naftowej. Odkładająca się ciecz jest bezbarwna i oleista, co ma niesamowite właściwości zmiękczające wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym. Parafina jest substancją szkodliwą w momencie palenia, wydobywają się z niej szereg niebezpiecznych związków chemicznych które mogą przyczynić się do kłopotów zdrowotnych domowników. Parafina to nic innego jak osad ropy naftowej.

Świeca parafinowa to osady ropy naftowej z dodatkiem barwników i aromatów tak prezentuje się skład świecy parafinowej. Świeca z parafiny używana w zamkniętym pomieszczeniu wydziela bardzo niebezpieczne dla ludzkiego organizmu substancje i może powodować kłopoty zdrowotne. 

Jedynym plusem świec parafinowych jest ich cena. Świeca parafinowa jest zdecydowanie tańsza od świec sojowych. 

Wosk sojowy zdrowsza alternatywa świecy parafinowej ?

Wosk sojowy jest naturalnym surowcem pozyskiwanym z nasion soi. Dojrzałe nasiona soi rozgniata się, a następnie pozyskuje z nich olej, który po procesie utwardzania stanowi podstawę świecy. Świeca sojowa jest świecą naturalną. Plus wosk sojowy jest całkowicie bezzapachowy.

Przypadku dodania przez producenta aromatu, świeczka pachnie wyłącznie nim. Dlatego wosk ten jest wręcz idealny do tworzenia naturalnych świec zapachowych. W związku z w pełni naturalnym pochodzeniem wosku, palenie świecy sojowej jest zupełnie nieszkodliwe, do powietrza nie ulatniają się żadne niebezpieczne substancje i palić można ją zarówno przy dzieciach, jak i osobach chorych na wszelkie alergie. Nie sposób pominąć jeszcze jednej ważnej zalety. Temperatura spalania się wosku z soi jest niższa niż parafiny. Świeca sojowa pali się nawet dwa razy dłużej niż świeca parafinowa!

Jedyną wadą świec sojowych może być ich cena, ale mając na uwadze ilość zalet cena jest akceptowalna. 

Wybór świecy 

Wybierając pomiędzy świecą sojową a parafinową, warto w głównej mierze zwrócić uwagę na swoje własne zdrowie.

Zdrowie ma się tylko jedno. Wszystkie świeczki mają w sobie magię,  ale wybieraj je odpowiedzialnie.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź